Pomagamy nepalskim studentom, którzy uciekli z Ukrainy przed wojną

fot. Sebastian Rzepiel

Na Dworcu Centralnym w Warszawie przez wiele godzin przebywała grupa sześćdziesięciu Nepalczyków, którzy do wybuchu wojny studiowali w Ukrainie. Po tym, jak ich akademik został ostrzelany, uciekli jedyną dostępną drogą – do Polski.

Powiedzieli nam, że nie udało im się uzyskać pomocy w żadnej instytucji, ani organizacji, do jakich się zgłosili. Poprosiliśmy Agorę o udzielenie im noclegu w jej siedzibie. Agora udostępniła im przestrzeń do spania w salach konferencyjnych, zapewniła możliwość umycia się i pełne wyżywienie w redakcyjnej stołówce.

Zawieźliśmy ich na miejsce i zorganizowaliśmy błyskawiczną zbiórkę materaców i pościeli w Wolskim Centrum Kultury. Na nasz apel zareagowało mnóstwo osób. W ciągu kilku godzin zebraliśmy potrzebne rzeczy i dostarczyliśmy na Czerską. Dzięki firmie Yope mogliśmy przekazać także podstawowe kosmetyki.

Wraz z pracownikami Gazety Wyborczej i Gazety.pl zebraliśmy informacje o bieżących potrzebach nepalskich studentów związanych z ich sytuacją prawną i powrotem do Nepalu. O dalszą pomoc zadbały Benchen Karma Kamtsang Poland, Sklep Nepalsko-tybetański Deesis s.c. i Mała Polska w Nepalu.

O naszej akcji napisały:

GAZETA.PL

WYBORCZA.PL

PRESS.PL

Skip to content